U OŠ“Mejdan“ obilježen Dan planete Zemlje

Današnjoj ekološkoj akciji formiranja školskog parka u Osnovnoj školi "Mejdan" prisustvovao je i ministar obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona Ahmed Omerović. Riječ je o završnoj manifestaciji povodom obilježavanja Dana planete Zemlje koju je u saradnji sa JU OŠ"Mejdan" organizovao Ekološki savez „Eko-zeleni".

mejdan eko park„Svjesni smo da su klimatske promjene i ekologija u fokusu svjetske javnosti", kazao je ministar Omerović ovom prilikom. „Mi kao ministarstvo podržavamo ekološke projekte jer kroz socijalizaciju naši učenici trebaju na ovakvim projektima da steknu znanje, vještine i kompetencije i da postanu ekološki osviješteni građani koji će čuvati svoju životnu okolinu i koji će moći da prate moderne procese u smislu tranzicije ka zelenim energijama", naglasio je ministar Omerović.

Današnja aktivnost, prema riječima predsjednika Ekološkog saveza TK Muhameda Omerovića, samo je jedna u nizu koju su proteklih dana realizovali. Za školski park OŠ „Mejdan" obezbijedili su više od 100 sadnica smrče, crnog i bijelog bora i oni će, prema riječima predsjednika Omerovića, „biti mala fabrika kiseonika koja će popraviti kvalitet života u urbanoj sredini".

Pokretanje projekta školskog parka u OŠ „Mejdan" početak je ulaganja u ekološki aspekt obrazovanja, kazao je direktor škole Dževad Mehić prezentujući naredne korake u ovom procesu. Nakon sadnje crnogoričnog drveća u planu je školski voćnjak autohtonih sorti i ljetna učionica.

Današnjoj ekološkoj akciji formiranja školskog parka u Osnovnoj školi "Mejdan" prisustvovao je i ministar obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona Ahmed Omerović. Riječ je o završnoj manifestaciji povodom obilježavanja Dana planete Zemlje koju je u saradnji sa JU OŠ"Mejdan" organizovao Ekološki savez „Eko-zeleni".

mejdan eko park„Svjesni smo da su klimatske promjene i ekologija u fokusu svjetske javnosti", kazao je ministar Omerović ovom prilikom. „Mi kao ministarstvo podržavamo ekološke projekte jer kroz socijalizaciju naši učenici trebaju na ovakvim projektima da steknu znanje, vještine i kompetencije i da postanu ekološki osviješteni građani koji će čuvati svoju životnu okolinu i koji će moći da prate moderne procese u smislu tranzicije ka zelenim energijama", naglasio je ministar Omerović.

Današnja aktivnost, prema riječima predsjednika Ekološkog saveza TK Muhameda Omerovića, samo je jedna u nizu koju su proteklih dana realizovali. Za školski park OŠ „Mejdan" obezbijedili su više od 100 sadnica smrče, crnog i bijelog bora i oni će, prema riječima predsjednika Omerovića, „biti mala fabrika kiseonika koja će popraviti kvalitet života u urbanoj sredini".

Pokretanje projekta školskog parka u OŠ „Mejdan" početak je ulaganja u ekološki aspekt obrazovanja, kazao je direktor škole Dževad Mehić prezentujući naredne korake u ovom procesu. Nakon sadnje crnogoričnog drveća u planu je školski voćnjak autohtonih sorti i ljetna učionica.

Kontakt

Vlada Tuzlanskog kantona
Rudarska 65
75000 Tuzla

 

+387(0)35 280-711
  
 

Ostali kontakti

 

PITAJTE VLADU TK

 pitajte vladu tk
 

 CV obrazac 

rukovodećih državnih službenika u organima uprave i upravnim organizacijama Tuzlanskog kantona i predsjednika i članova nadzornih i upravnih odbora, uprava javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih privrednih društava iz nadležnosti Kantona

PRISTUP INFORMACIJAMA

Vodič kroz postupak za ostvarivanje prava na pristup informacijama kojima raspolaže Vlada Tuzlanskog kantona


ABA/CEELI

Sarajevo
Centar za slobodan pristup informacijama
Pravna inicijativa za Centralnu i Istočnu Evropu

Adresa:Kundurdžluk 2/II
Sarajevo, BiH
Tel/fax:033 238-651/652
Kontakt osoba:
Amira Krehić

Vodic za investitore.jpg-15

en-inv