Obnovljena područna škola u Gornjoj Maoči

Osnovcima u Gornjoj Maoči obezbijeđeni su bolji uslovi za rad zajedničkim naporima Ministarstva obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona, Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okolice TK i Caritasa Švicarske. U školi je zamijenjen trošni azbestni krov, rekonstruisana unutrašnjost i instalirana geotermalna toplotna pumpa.

g.maoca skolaNavodeći da je Ministarstvo obrazovanja i nauke TK obezbijedilo sredstva za sanaciju krova i za unutrašnje uređenje u vrijednosti od 45 000 KM resorni ministar Elvis Baraković kazao je da je ukupna vrijednost projekta 85.000 KM te da je sve urađeno zajedno sa Ministarstvom prostornog uređenja TK i Švicarskim Caritasom. „Ovo pokazuje da zajednički programi i zajednička sinergija mogu doprinjeti poboljšanju uslova boravka i rada naših učenika i nastavnika", istaknuo je ovom prilikom ministar Baraković.

Ministar prostornog uređenja i zaštite okolice TK Zvjezdan Karadžin izrazio je zadovoljstvo rezultatom utopljavanja fasade. „Doprinos Ministarstva za prostorno uređenje su novi prozori i savremeni pristup korištenja geotermalne toplinske pumpe. Divno za vidjeti je ovih 100-tinjak djece jer sada ne moraju ići u neke druge škole i neće se smrzavati", kazao je ministar Karadžin.

Po prvi put u TK, švicarski Caritas posljednjih 15 godina u Bosni i Hercegovini podržava projekte u sektoru energetske efikasnosti i korištenja obnovljvih izvora.

Zadužen za edukaciju i saradnju sa školama i još jedan partnera na ovom projektu je i Centar za ekologiju i energiju Tuzla u kojem smatraju da najbolje rezultate postižu tamo gdje se realizuju projekti, kakav je ovaj u Školi u Gornjoj Maoči.

Osnovcima u Gornjoj Maoči obezbijeđeni su bolji uslovi za rad zajedničkim naporima Ministarstva obrazovanja i nauke Tuzlanskog kantona, Ministarstva prostornog uređenja i zaštite okolice TK i Caritasa Švicarske. U školi je zamijenjen trošni azbestni krov, rekonstruisana unutrašnjost i instalirana geotermalna toplotna pumpa.

g.maoca skolaNavodeći da je Ministarstvo obrazovanja i nauke TK obezbijedilo sredstva za sanaciju krova i za unutrašnje uređenje u vrijednosti od 45 000 KM resorni ministar Elvis Baraković kazao je da je ukupna vrijednost projekta 85.000 KM te da je sve urađeno zajedno sa Ministarstvom prostornog uređenja TK i Švicarskim Caritasom. „Ovo pokazuje da zajednički programi i zajednička sinergija mogu doprinjeti poboljšanju uslova boravka i rada naših učenika i nastavnika", istaknuo je ovom prilikom ministar Baraković.

Ministar prostornog uređenja i zaštite okolice TK Zvjezdan Karadžin izrazio je zadovoljstvo rezultatom utopljavanja fasade. „Doprinos Ministarstva za prostorno uređenje su novi prozori i savremeni pristup korištenja geotermalne toplinske pumpe. Divno za vidjeti je ovih 100-tinjak djece jer sada ne moraju ići u neke druge škole i neće se smrzavati", kazao je ministar Karadžin.

Po prvi put u TK, švicarski Caritas posljednjih 15 godina u Bosni i Hercegovini podržava projekte u sektoru energetske efikasnosti i korištenja obnovljvih izvora.

Zadužen za edukaciju i saradnju sa školama i još jedan partnera na ovom projektu je i Centar za ekologiju i energiju Tuzla u kojem smatraju da najbolje rezultate postižu tamo gdje se realizuju projekti, kakav je ovaj u Školi u Gornjoj Maoči.

Kontakt

Vlada Tuzlanskog kantona
Rudarska 65
75000 Tuzla

 

+387(0)35 280-711
  
 

Ostali kontakti

 

PITAJTE VLADU TK

 pitajte vladu tk
 

 CV obrazac 

rukovodećih državnih službenika u organima uprave i upravnim organizacijama Tuzlanskog kantona i predsjednika i članova nadzornih i upravnih odbora, uprava javnih preduzeća i javnih ustanova i drugih privrednih društava iz nadležnosti Kantona

PRISTUP INFORMACIJAMA

Vodič kroz postupak za ostvarivanje prava na pristup informacijama kojima raspolaže Vlada Tuzlanskog kantona


ABA/CEELI

Sarajevo
Centar za slobodan pristup informacijama
Pravna inicijativa za Centralnu i Istočnu Evropu

Adresa:Kundurdžluk 2/II
Sarajevo, BiH
Tel/fax:033 238-651/652
Kontakt osoba:
Amira Krehić

Vodic za investitore.jpg-15

en-inv